2. Festiwal Karate-Do oraz Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy

 

10 grudnia 2022 w Lublinie odbędzie się 2. Festiwal Karate-Do dla Osób z Niepełnosprawnościami oraz Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy w Karate Tradycyjnym.

Organizatorem Festiwalu jest Polska Unia Karate Tradycyjnego, Akademia Karate Daniela Iwanka oraz Klub Karate Tradycyjnego Chidori.

Termin: 10 grudnia 2022
Miejsce: Hala Sportowo-Widowiskowa Uniwersytetu Medycznego, ul. Chodźki 15, 20-093 Lublin
Patronat nad wydarzeniem objął sensei WŁODZIMIERZ KWIECIŃSKI 9 DAN – odznaczony Orderem Wschodzącego Słońca, Złote Promienie z Rozetą, najstarszym japońskim wyróżnieniem ustanowionym przez cesarza Mutsuhito oraz uhonorowany przez Prezydenta RP Złotym i Srebrnym Krzyżem zasługi.

Program:
godz. 11.00 Trening otwarcia dla wszystkich z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim 9 Dan
godz. 11.30 Festiwal dla osób z niepełnosprawnościami oraz Turniej Pierwszego Kroku
godz. 12.30 Konferencja prasowa (sala konferencyjna)
godz. 12.30 Turniej Główny – przeprowadzenie zawodów w konkurencjach indywidualnych

Festiwal Karate-Do będzie wyjątkowym spotkaniem ludzi z niepełnosprawnościami. Jego celem jest wsparcie w przekraczaniu barier i pokonywaniu własnych słabości. Chcemy przełamywać stereotypy i budować więzi społeczne oraz promować karate dla osób z niepełnosprawnościami.

– Zależy nam na tym, aby sport był okazją do bycia razem, współpracy i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Chcemy, by uczestnicy Festiwalu dobrze się bawili i jednocześnie odkrywali swoją wewnętrzną siłę – wyjaśnia Paweł Janusz, prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, który od wielu lat prowadzi treningi dla osób z niepełnosprawnościami i angażuje je do udziału w rozmaitych wyjazdach i wydarzeniach.

O godz. 11.00 wszyscy uczestnicy wezmą udział w treningu z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim 9 Dan, prezydentem Światowej Federacji Karate Tradycyjnego oraz prekursorem karate tradycyjnego w Polsce, który jako jeden z nielicznych Polaków został odznaczony Orderem Wschodzącego Słońca, Złote Promienie z Rozetą, najstarszym japońskim wyróżnieniem ustanowionym przez cesarza Mutsuhito. Sensei od 50 lat uczy zasad karate tradycyjnego. Przecierał szlaki i wyznaczył ścieżkę, którą dziś podążają kolejne pokolenia. Kontynuuje drogę wielkiego mistrza senseia Hidetakę Nishiyamę, u którego studiował karate przez 20 lat.

O godz. 11.30 rozpocznie się Festiwal Karate-Do. Udział w wydarzeniu będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestniczących. Osoby chcące wziąć udział w typowej rywalizacji, będą mogły wystartować w konkurencji kata (do wyboru dowolne kata), a nawet w kata drużynowym. Będzie też opcja zaprezentowania indywidualnego pokazu (np. pokaz kata, pokaz uderzeń w packi itd.). Strój dowolny (można wystąpić np. w dresie bądź karatedze). W pokazach grupowych mogą uczestniczyć też zdrowe osoby (warunkiem jest udział min. jednej osoby z niepełnosprawnością). Pokaz powinien trwać maksymalnie 2 minuty. W pozostałych kwestiach nie ma ograniczeń – liczymy na kreatywność. Mile widziana muzyka i różne efekty.

Festiwal da szansę współzawodnictwa na takich samych zasadach jak w przypadku osób pełnosprawnym. Wysiłek, poświęcenie i duch rywalizacji przynoszą mnóstwo frajdy i pomagają w przełamywaniu słabości. Osoby niepełnosprawne potrzebują mobilizacji i wiary w to, że pomimo ograniczeń zdrowotnych, mogą realizować swoje pasje, rywalizować z innymi i spełniać marzenia.

O godz. 12.30 w głównej hali rozpoczną się rozgrywki w Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym w Karate Tradycyjnym. Regulamin turnieju dostępny jest tutaj.

Konferencja prasowa
Równolegle, o godz. 12.30 w sali konferencyjnej przeprowadzimy konferencję prasową.

Upominki
Na każdego uczestnika naszego wydarzenia czeka medal, dyplom oraz upominek od świętego Mikołaja.

Jak zacząć?

Jak zacząćPierwszy nabór do grup początkujących rozpoczyna się pod koniec sierpnia. Co zrobić, aby zostać członkiem klubu? Więcej w rozwinięciu.

więcej

O klubie

O klubie Nasz Klub działa jako stowarzyszenie wpisane do Rejestru Klubów Sportowych Starosty Puławskiego. Czytaj więcej...

więcej

Czym jest karate?

Czym jest karate?Poprzez karate tradycyjne człowiek zyskuje środki do poszerzenia i pogłębienia swych zdolności fizycznych i umysłowych.

więcej